Zapisy na kurs:

Zaawansowana analiza danych w Oracle SQL


Opis kursu:

Kurs ten jest bezpośrednią kontynuacją szkolenia Język SQL w bazach danych Oracle. Skierowany jest on też do osób znających podstawy języka SQL i baz danych Oracle, które chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pracy i stać się ekspertem w tej dziedzinie. Najwięcej czasu poświęcone zostanie na praktykę. Na kursie zostaną przedstawione najlepsze praktyki biznesowe na przykładzie bazy Oracle. Zadania skonstruowane są w taki sposób, aby pokazać w jaki sposób udoskonalać zapytania wykorzystując wiedzę pozyskaną w trakcie zajęć. Takie doświadczenie pozwoli Ci zrozumieć co zrobić z kodem, który planujesz poprawić od dłuższego czasu, ale wciąż nie wiesz jak zacząć. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Ci przyswoić uniwersalną wiedzę, którą będziesz móc zastosować w dowolnym środowisku bazodanowym oraz w trakcie pracy z hurtownią danych.


Szczegółowa tematyka kursu:

  • Analiza danych - przydatne funkcje wbudowane w Oracle. Funkcje analityczne: funkcje okna, raportujące.
  • Widoki, tabele tymczasowe - cel i korzyści ze stosowania, składnia, praktyczne przykłady. Materializacja widoku.
  • Optymalizacja zapytań SQL - istota indeksów oraz partycji w bazie danych. Analiza planu zapytania. Rola optymalizatora.
  • Raportowanie danych - budowa raportu analitycznego. Typowe błędy i możliwości ich uniknięcia.
  • Codzienna praktyka analityka - dobre i złe praktyki pisania kodu. Różnica pomiędzy bazą a hurtownią danych.
  • Wprowadzenie do hurtowni danych - praktyczne uwagi do pracy z hurtowniami danych, które powinien znać analityk danych.